JASTARNIA CAMP TO NASZ FLAGOWY OBÓZ SPORTOWO-OUTDOOROWY Z SURFINGIEM I DESKOROLKĄ. SKIEROWANY JEST DO DZIECI I MŁODZIEŻY W TRZECH GRUPACH WIEKOWYCH: 7-11 LAT, 12-14 LAT ORAZ 14-17 LAT.

DLACZEGO JASTARNIA CAMP

Na Półwyspie Helskim od 10 lat realizujemy kompleksowy program z własną metodologią, dostosowaną do międzynarodowych standardów.
Na kursantów czekają szkolenia sportowe takie, jak surfing, deskorolka czy surf skate, dostosowane do indywidualnych zdolności. 

Każdy turnus liczy maksymalnie 40 osób, co wpływa na limitowaną ilość miejsc, jak i niszowy plan zajęć, wzbogacony o dodatkowe warsztaty z ekologii i ratownictwa wodnego, a także liczne gry terenowe. Codzienne treningi gwarantują korzyści fizyczne i psychiczne. Wpływają na rozwój umiejętności miękkich i sportowych, przy dobrej zabawie i bezpieczeństwie. Właśnie dlatego Akademia zyskuje tak dużą popularność. 

PHOTO-2022-12-27-12-40-57

CZEGO UCZY CAMP

SAMODZIELNOŚCI

Od dzisiaj sam zadecyduję co zjem, w co się ubiorę, jak sobie poradzę bez rodziców, czy spotkam przyjaciela, czy otworzę się na grupę. Wiem też, że zawsze mogę polegać i poprosić wychowawcę o pomoc.

JAK OSIĄGNĄĆ CELE I DOSKONALIĆ SIEBIE

Zdobyłem srebrną odznakę w trakcie zajęć w terenie – trzeba było wziąć udział w zajęciach na rampie i wyścigu sup, wstawać o 8.00 rano na zajęcia – to było trudne, ale mi się udało.

JAK ZDOBYWAĆ PRZYJACIÓŁ

Spędzam czas w gronie osób, które tak samo jak ja lubią pływać i się bawić – i które tak jak ja staną obok mnie w trakcie szkolenia, zawodów czy konkursu i bez względu na wynik – będą szczęśliwe i zadowolone, że byliśmy razem.

SZACUNKU DO NATURY

Czuję wiatr, zanurzam się w wodzie, pokonuję fale, dotykam ziemi, obserwuję ptaki, siedzę na trawie, idę przez las- wszystko to znam, ale tu jest takie nowe, inne, bliższe. Wiem, że moje zachowanie względem przyrody jest miarą tego, jakim człowiekiem jestem teraz i jakim będę za kilka lat.

PRZEŁAMYWANIA WŁASNYCH SŁABOŚCI

Jak pokonać fale, czy zdołam przezwyciężyć strach, czy jestem w stanie odnaleźć się w grupie i jednocześnie pokazać indywidualne umiejętności. Podejmowanie walki ze słabościami przynosi jeszcze większą satysfakcję z osiągnięcia sukcesu.

CAMP JASTARNIA INFORMACJE O OBOZIE

68577686_115246803164957_7039099386919387136_n

OUTDOOR EDUKACJA

Innowacyjny program edukacji w terenie i zabawy w naturze, Camp nastawiony na zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas zajęć w plenerze. Rozwój zaufania w grupie, poszukiwanie rozwiązań, nauka bezpieczeństwa i rozwijanie talentów. Program bazujący na wzmocnieniu równowagi i motoryki łączący wyprawy z elementami ekologii i oceanografii oparte o Outdoor Education.

65071326_1107058496148111_6269910485538177024_o

PROGRAM SZKOLENIOWY

Trening na lądzie i w wodzie, bazujący 
na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, poprawiający motorykę i równowagę, opierający się na surfingu.  Podstawą programową są zajęcia sportowe w niewymagającym rywalizacji środowisku, gry, szkolenia sportowe, surfing, deskorolka, sup, surf skate oraz z motoryki prowadzone na świeżym powietrzu z ratownikami WOPR i doświadczonymi trenerami i pedagogami.

Rectangle 10 (1)

WYJĄTKOWE MIEJSCE
BLISKO NATURY

Nasz Camp zlokalizowany jest na Półwyspie Helskim, w przepięknych okolicznościach, z dala od cyfryzacji – blisko natury. Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne mające na celu rozwinięcie umiejętności pracy i komunikacji zespołowej, budowanie zaufania, promowanie tolerancji i wzajemnego szacunku poprzez zabawę w bliskim kontakcie z naturą.

CHCESZ POZNAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW?

CAMP JASTARNIA SURFINGOWY START

Obozy Akademii Surfingu organizowane są w 7-dniowym cyklu. Turnusy rozpoczynamy w każdą wakacyjną sobotę kolacją, a kończymy w kolejną sobotę śniadaniem.
Brzmi fajnie?

ZAKWATEROWANIE

Kemping SUN4HEL Maszoperia położony jest na Półwyspie Helskim w Jastarni. Usytuowanie w oddaleniu od jakichkolwiek innych obiektów gwarantuje kameralność, nawet w szczycie sezonu. Na terenie kempingu znajduje się restauracja z widokiem na zatokę, plac zabaw, rampa surf skate z wyłącznością dla Akademii w trakcie obozów, rampa skate, tor skimboardowy, stołówka, spa, sauna, sklep mnóstwo zieleni, bliskość lasu i zatoki puckiej oraz wysokiej jakości sanitariaty.

zAGWARANTUJ TWOJEMU DZIECKU AKTYWNY WYPOCZYNEK

PROGRAM OBOZU

Innowacyjny program edukacji w terenie i zabawy w naturze. Rozwój zaufania w grupie, poszukiwanie rozwiązań, nauka bezpieczeństwa i rozwijanie talentów.
Program bazujący na wzmocnieniu równowagi i motoryki łączący wyprawy z elementami ekologii i oceanografii oparte o Outdoor Education.
• codzienne rozgrzewki poranne 20/30 min
• codziennie około 2h ogólnorozwojowych zajęć sportowych na lądzie np. jazda na deskorolce lub surfskate, siatkówka plażowa, koszykówka, gry zespołowe na boisku wielofunkcyjnym na terenie kempingu, balance board
• w ramach zajęć na wodzie – regaty SUP lub surfing rozgrywane pod koniec turnusu pomiędzy uczestnikami
• wieczorne projekcje filmów surfingowych oraz przyrodniczych, kino letnie
• wykłady teoretyczne lub spotkanie ze sportowcem z klubu Akademii Surfingu
• czas animowany przez opiekunów w formie gier i zabaw integracyjnych i terenowych
• aktywnie spędzony czas na nadmorskiej plaży

OUTDOOR EDUKACJA

Outdoor edukacja to praca zespołowa w nietypowych warunkach, na przykład komunikacja, współpraca, budowanie wzajemnego zaufania, kreatywne podejście do problemu oraz wiele innych ułatwiających życie w społeczeństwie i pracę w grupie.

Dzięki specjalnie zaplanowanym zajęciom dzieci mają okazję do wykazania się umiejętnościami społecznymi oraz do ćwiczenia ich: komunikacja, pomaganie innym, rozwiązywanie konfliktów.

SZKOLENIA SURFING PLAN I CEL ZAJĘĆ

Szkolenia prowadzone przez trenerów Akademii, mają za zadanie przekazanie pełnej wiedzy teoretycznej oraz bezpieczeństwa uprawiania surfingu, bodyboarding, SUP, FOIL. Są one realizowane według standardów europejskich ISA (International Surfing Association. Zdobywając wiedzę i praktykę w jednej z najlepszych federacji Surfingu w Europie – Francji. Szkolenia w naszym kraju, prowadzimy od roku 2008 i jesteśmy pierwszą polską szkołą surfingu nad Bałtykiem. 

Prowadzimy 4 etapy szkoleń. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość szkoleń, dlatego teoria wykładana podczas pierwszej godziny jest niezwykle istotna. Instruktorzy dopilnują, aby odpowiednio dopasować poziom szkolenia do Twoich umiejętności. Dla osób, które są przygotowane kondycyjnie i koordynacyjne złapanie pierwszej fali, odbywa się bardzo szybko!

SZKOLENIA SKATEBOARDING PLAN I CEL ZAJĘĆ

 • gry i zabawy z deskorolką / surf skate
 • utrwalenie dobrej postawy i motoryki ciała
 • swobodne przemieszczanie się na deskorolce
 • nauka jazdy, skręcanie i zawracanie między przeszkodami
 • swobodne korzystanie z przeszkód na skateparku
 • zasady bezpieczeństwa na skateparku
 • nauka pierwszych tricków
 • szlifowanie płynnej jazdy na skateparku
 • nauka i doskonalenie tricków na różnych przeszkodach
 • łączenie tricków w przejazdy
 • video coaching
 • podstawy jazdy na switch
 • szlifowanie płynnej jazdy na skateparku
 • nauka i doskonalenie tricków

ANIMACJE, GRY I ZABAWY

Gry i zabawy ruchowe lubią zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Młodsze chętnie uczestniczą w prostych zabawach o niezbyt skomplikowanych regułach. Starsze wolą gry, w których występuje współzawodnictwo pomiędzy zespołami, toczy się rywalizacja o to, kto jest zręczniejszy, sprawniejszy, szybszy. Poza programem sportowym gdzie dzieci mają 6 godzin zajęć dziennie. Na koloniach jest wiele okazji do organizowania różnych zabaw i gier na powietrzu. Nie tylko urozmaicają one czas i wprowadzają dobry nastrój, ale także wpływają korzystnie na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka.

TOR SKIMBOARDOWY

Na terenie Kempingu Maszoperia Sun 4 Hel i naszej szkoły znajduje się tor do skimboardingu. Ma 15 metrów długości i 3 metry szerokości. Długość toru pozwala na wykonywanie skomplikowanych tricków. Podczas obozów Jastarnia Camp będą realizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Osoby chcące spróbować swoich sił na torze muszą pamiętać o kilku zasadach: konieczne są kaski, z toru jednocześnie mogą korzystać trzy osoby, zwracamy uwagę na inne osoby na torze.

SZTUCZNA FALA RAMPA SURF SKATE

Na terenie kempingu Maszoperia Sun 4 Hel znajduje się duża rampa skate wave, składająca się z trzech fal. W programie obozu Jastarnia Camp codziennie realizowane będą zajęcia dla dzieci i młodzieży w trakcie tygodniowego pobytu.

Optymalną deską do jeżdżenia na tej rampie jest carver, deska stworzona przez amerykańskich surferów z przednim ruchomym trakiem. Jest bardzo skrętna i jazda na niej jest imitacją surfingu na sucho.

ZAJĘCIA I WYPRAWY TERENOWE

Podczas turnusu zaplanowane są wyprawy terenowe. Dzięki zajęciom w terenie dzieci poznają samych siebie. Każdy kto regularnie uprawia aktywność fizyczną, zdaje sobie sprawę z jej doskonałego oddziaływania na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wyższe poczucie własnej wartości, sporty outdoorowe znacząco poprawiają nasze poczucie własnej wartości. Dzieje się tak, ponieważ energia pozyskiwana z promieni słonecznych wpływa pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne.

Podczas ćwiczeń do krwiobiegu są uwalniane endorfiny. Dzieje się tak z powodu przyjemności, którą odczuwamy w trakcie treningu. Nawet jeśli wybrane przez nas ćwiczenia wymagają włożenia w nie wysiłku, to dają uczucie ogromnej przyjemności. Ćwiczenia na świeżym powietrzu sprawią, że dzieci czują się szczęśliwe i mają lepszy nastrój. To daje długofalowe efekty.

WARSZTATY RATOWNICTWA WODNEGO

Warsztaty z ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy na otwartym morzu, realizowane w celu zwiększenia świadomość zagrożeń i umiejętności zareagowania w sytuacjach kryzysowych.

Warsztaty z pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika WOPR. Dzieci nauczą się jak prawidłowo udzielić pierwszej w przypadku drobnych skaleczeń i kontuzji. Wezmą udział w grze ratowniczej i rozwiążą sytuację kryzysową.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Zajęcia mają charakter praktyczny ,gdzie teoria stanowi jedynie tło.

PARK LINOWY

Podczas każdego turnusu Jastarnia Camp uczestnicy skorzystają z atrakcji Parku Linowego w Jastarni. Park linowy posiada kilka tras, każda z nich składa się z kilkunastu różnych przeszkód zaprojektowanych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Większe parki przygotowują trasy o różnym stopniu trudności, a także o większej asekuracji aby mniejsze dzieci też mogły z niego korzystać. Zajęcia na parku linowym mają za zadanie wzmocnienie mięśni oraz koordynacji ruchowej, są jednocześnie świetna zabawą dla całej grupy.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Zajęcia na ścianie wspinaczkowej są doskonałą formą rozwoju ruchowego, wypracowywania kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Sport ten zapewnia wspaniałą zabawę i jednocześnie wspomaga rozwój psychoruchowy, rozwija kompetencje przestrzenne. Uprawianie wspinaczki uczy odpowiedzialności i koncentracji, pomaga pokonać własne bariery fizyczne i psychiczne, takie jak słabość i lęk.

Wspinanie jest formą aktywności ruchowej, która w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W rzeczywistości jest to sport bezpieczny i ogólnorozwojowy, a uprawiać go może prawie każdy.

W trakcie obozów nad polskim morzem wprowadzamy do naszego programu zajęcia wspinaczki podczas, których dzieci będą mogły nauczyć się podstaw tej dyscypliny.
Pierwszy stopień wspinaczkowego wtajemniczenia to asekuracja górna, czyli tzw. „wędka” to dla każdego początek wspinaczkowej edukacji i przepustka do wspinania na ścianie. Jeżeli chcecie asekurować partnera, a nigdy tego nie robiliście, jest to szkolenie, które musicie przejść.

KŁADZIEMY DUŻY NACISK NA WYŻYWIENIE DZIECI

Wszystkie posiłki podawane są na terenie kempingu Maszoperia Sunf 4 Hel na stołówce dla dzieci i młodzieży oddalonej 120 m od naszego kampusu. Zapewniamy posiłki zarówno wegetariańskie, mięsne czy bezglutenowe, które podawane są w restauracji – stołówce na terenie kempingu. Dzienne wyżywienie składa się z 3 posiłków (śniadania, obiadu, podwieczorek, kolacja ) w formie talerzowej z możliwością dokładki. Ponadto cały czas do dyspozycji uczestników jest dostępna woda oraz owoce sezonowe, które dzieci mogą jeść między posiłkami.  

Istnieje możliwość wyboru wyżywienia dla dziecka w zależności od Państwa preferencji. 

TRANSPORT

W roku 2021 podjęliśmy współpracę z firmą transportową cubigo. Od sezonu 2022 transport jest naszą stałą ofertą, jest dodatkowo płatny w obydwie strony. Cena transportu wynosi 250 zł.

Cubigo to firma działającą na rynku polskim od 1996 roku. Przez ponad dwadzieścia ostatnich lat pracowała dla największych firm w Polsce. Specjalizuje się w przewozach pasażerskich na terenie kraju i UE. Flota, którą oddajemy do Państwa dyspozycji jest najwyższej klasy. Zapewniamy pojazdy z segmentu premium, dzięki czemu możemy być pewni komfortu oraz bezpiecznych warunków podczas podróży.

Jesteśmy wierni naszym ideałom – bezpiecznie, komfortowo i na czas – przede wszystkim profesjonalnie!

ZDECYDOWANI NA NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ?

KADRA JASTARNIA CAMP 2023

CENY JASTARNIA CAMP

JASTARNIA CAMP

OBÓZ PRZEDWAKACYJNY: J0. 17-24.06.2023
1870 7 dni wyjazdu
 • zakwaterowanie 7 nocy na ekologicznym campusie Akademii na terenie Maszoperia Sun4Hel
 • pełne wyżywienie i stały dostęp do wody, herbaty
 • 6 dni po 6h szkoleń w tym zajęcia na wodzie i na lądzie (surfing, deskorolka lub surf board)
 • szkolenie teoretyczne
 • outdoor edukacja i zajęcia w terenie
 • wejście na park linowy w Jastarni
 • zajęcia w strefie Surf Parku strefie sportów wodnych
 • ognisko i wyprawy leśne
 • warsztaty ekologiczne i warsztaty bezpieczeństwa prowadzone przez WOPR
 • opieka pedagogów i wykwalifikowanych instruktorów ISA​
 • dostęp do sprzętu: pianki, ochraniacze, kaski
 • koszulka, zdjęcia z obozu
 • Ubezpieczenie NWW do 10 000 zł

JASTARNIA CAMP

CENA REGULARNA TURNUSÓW: J1.- J9.
2270 7 dni wyjazdu
 • zakwaterowanie 7 nocy na ekologicznym campusie Akademii na terenie Maszoperia Sun4Hel
 • pełne wyżywienie i stały dostęp do wody, herbaty
 • 6 dni po 6h szkoleń w tym zajęcia na wodzie i na lądzie (surfing, deskorolka lub surf board)
 • szkolenie teoretyczne
 • outdoor edukacja i zajęcia w terenie
 • wejście na park linowy w Jastarni
 • zajęcia w strefie Surf Parku strefie sportów wodnych
 • ognisko i wyprawy leśne
 • warsztaty ekologiczne i warsztaty bezpieczeństwa prowadzone przez WOPR
 • opieka pedagogów i wykwalifikowanych instruktorów ISA​
 • dostęp do sprzętu: pianki, ochraniacze, kaski
 • koszulka, zdjęcia z obozu
 • Ubezpieczenie NWW do 10 000 zł
Popularne

JASTARNIA CAMP

CENA PROMOCYJNA DLA TURNUSÓW: J1.- J9.
2170 oferta first minute do 31.01.2023
oraz dla naszych stałych klientów
 • zakwaterowanie 7 nocy na ekologicznym campusie Akademii na terenie Maszoperia Sun4Hel
 • pełne wyżywienie i stały dostęp do wody, herbaty
 • 6 dni po 6h szkoleń w tym zajęcia na wodzie i na lądzie (surfing, deskorolka lub surf board)
 • szkolenie teoretyczne
 • outdoor edukacja i zajęcia w terenie
 • wejście na park linowy w Jastarni
 • zajęcia w strefie Surf Parku strefie sportów wodnych
 • ognisko i wyprawy leśne
 • warsztaty ekologiczne i warsztaty bezpieczeństwa prowadzone przez WOPR
 • opieka pedagogów i wykwalifikowanych instruktorów ISA​
 • dostęp do sprzętu: pianki, ochraniacze, kaski
 • koszulka, zdjęcia z obozu
 • Ubezpieczenie NWW do 10 000 zł
Popularne

TRANSPORT

WARSZAWA - JASTARNIA - WARSZAWA
250 autokar
 • komfortowy Autokar
 • kierowca z uprawnieniami
 • ubezpieczenie OC
 • czas przejazdu z postojami ok 6 godz.
 • miejsce na bagaż i sprzęt sportowy (deskorolka, kask)
Popularne