Rozwijaj dziecięce pasje i przyjaźnie

Pora na Jastarnia Camp, czyli tygodniowe wakacje dla Twojego dziecka z surfingiem, deskorolką, outdoor edukacja mindfulness! Gotowi na niezapomnianą przygodę, podczas której nie zabraknie sportu, edukacji, ekologii, bezpieczeństwa i dobrej zabawy?

Poznaj akademię i Jastarnia Camp

Jastarnia Camp dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim aktywne spędzanie czasu i wypoczynek w samym środku nadmorskiej natury. To tutaj Twoje dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki lub będzie rozwijać swoje umiejętności w surfowaniu i łapaniu fal, jeździe na deskorolce i praktyce jogi, a do tego nauczy się:

  • techik relaksacyjnych
  • radzenia sobie ze stresem
  • pracy z emocjami

A to wszystko w przepięknej, kameralnej Jastarni. Z dala od tłumów i elektroniki, za to blisko natury i pod opieką wykwalifikowanej kadry oraz doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko są pasjonatami surfingu, ale przede wszystkim uwielbiają uczyć i dzielić się swoją wiedzą i pasją z dzieciakami!

Nowe przyjaźnie i kreatywne warsztaty

Komfort i uśmiech naszych młodych podopiecznych oraz spokój ich rodziców są dla nas najważniejsze. Dlatego obozy Jastarnia Camp realizujemy w 3 grupach wiekowych: 7-11 lat, 12-14 lat oraz 14-17 lat, a każdy turnus liczy maksymalnie 40 osób. Dzięki temu Twoje dziecko spędzi czas w najlepszej atmosferze i zacznie sportową przygodę, podczas której zawiązuje się przyjaźnie na lata!

Podczas Jastarnia Camp Twoje dziecko jest w najlepszych rękach. Na obozach realizujemy kompleksowy program według międzynarodowych standardów, a plan zajęć sportowych urozmaicony jest o warsztaty z elementami ekologii, ratownictwa wodnego, mindfulness i gry trenerowe. 

Surfing, deskorolka i surf skate – brzmi ekscytująco, prawda? Ale bez obaw! Nasi wyszkoleni instruktorzy indywidualnie dostosowują ćwiczenia do możliwości poziomu zaawansowania Twoje dziecko.

MOTYW PRZEWODNI JASTARNIA CAMP

Tajemnica Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

Matka Natura zaprosiła nas do swojego niezwykłego świata – pełnego zieleni, dzikiej przyrody i… skarbów, które specjalnie przed nami ukryła, żeby zachęcić nas do zabawy! W samym sercu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego razem odkryjemy wszystkie tajemnice
świata roślin i zwierząt – zarówno na wodzie jak i na lądzie.
Tygodniowy obóz Jastarnia Camp dla dzieci i młodzieży wyjazd, na którym uczymy pływania
na desce, jazdy na deskorolce. jogi, ćwiczeń relaksacyjnych i prowadzimy outodoor education. A wszystko z dala od technologii, za to w samym sercu kameralnej Jastarni, w
lesie pomiędzy Bałtykiem a Zatoką Pucką.

A nasz dzień podczas Jastarnia Camp wygląda tak…

Każdy dzień zaczynamy od rozgrzewki i pysznego, pożywnego śniadania! Szkolimy się z zasad bezpieczeństwa i zachowania na wodzie. Przez 4 godziny pływamy w grupach 8-osobowych na desce surfingowej, a później około 2 godziny jeździmy na deskorolce i gramy w różne gry zespołowe! Oczywiście po wysiłku na plaży odpoczywamy przy obiedzie. Resztę czasu spędzamy na integracyjnych grach i zabawach, słuchamy wykładów, a wieczorem, po kolacji, siadamy do projekcji filmowej o tematyce surfingowej lub przyrodniczej. W skrócie – świetnie się bawimy!

zamień wspomnienia na marzenia 

Surfing daje wiele radości, a my wybraliśmy 9 korzyści z surfowania, za które podziękuje Ci Twoje dziecko

1. Większa pewność siebie, bo surfowanie kształtuje charakter
Podczas lekcji surfingu dzieci uczą się wytrwałości, cierpliwości i pokonywania wyzwań. Poczucie „sam dam radę” nie ma sobie równych! Daj dziecku wiarę we własne umiejętności i satysfakcję z pokonywania małych strachów.

2. Samodzielność
Trzeba radzić sobie bez rodziców. Oczywiście nasi wychowawcy zawsze są gotowi i chętni do pomocy, ale to właśnie tu dziecko może przeżyć satysfakcję z samodzielnego wyboru chociażby ubrania czy jdzenia. Wyobraźcie sobie, jak miło usłyszeć: „Drodzy rodzice, zdobył_m srebrną odznakę w trakcie zajęć w terenie! Trzeba było wziąć udział w zajęciach na rampie i wyścigu SUP. No i wstać o 8:00 rano. Ale dał_m radę!”

3. Współpraca
Surfing można wykonywać w pojedynkę, ale może też cieszyć się tym razem z przyjaciółmi! Wspóle sportowe gry i zabawy w gronie przyjaciół z wykorzystaniem deski świetnie rozwijają umiejętności społeczne.

4. Aktywność na świeżym powietrzu
Zamiast siedzieć godzinami, wpatrując się w tablet, czy telefon, dzieciaki aktywnie spędzają czas pływając, bawiąc się i uczestnicząc w grach zespołowych.

5. Sprawność fizyczna
Surfing wymaga siły, wytrzymałości i równowagi, dzięki czemu poprawia sprawność fizyczną i jest doskonałym sposobem na utrzymanie formy.

6. Motoryka
Pływanie na desce surfingowej wymaga dokładnych ruchów, dzięki czemu poprawia sprawność fizyczną i jest doskonałym sposobem na utrzymanie formy.

7. Szacunek do natury
Surfing uczy szacunku do morza i jego mieszkańców, ale też dla innych surferów. Twoje dziecko nauczy się szanować naturę i być na nią uważnym.

8. Większa kreatywność
Każda fala wymaga innego podejścia i techniki. Kiedy jesteśmy na wodzie, trzeba uruchomić wyobraźnię!

9. Zdrowie psychiczne
Pływanie zmniejsza niepokój, nadpobudliwość i uwalnia od stresu. Przez ćwiczenia i kontakt z naturą, surfing daje dzieciom przestrzeń do ukierunkowania energii i zredukowania napięcia.

Nie zapominajmy o najważniejszym
 sport i obcowanie z naturą to świetna zabawa!

Jastarnia Camp w skrócie

Program szkoleniowy

Trening na lądzie i w wodzie, bazujący na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, poprawiający motorykę i równowagę, opierający się na surfingu. Podstawą programową są zajęcia i sportowe w niewymagającym rywalizacji środowisku. Nasi doświadczeni trenerzy i pedagodzy prowadzą szkolenia z surfingu, deskorolki, sup i surf skate przez zabawę! O specjalne szkolenie dbają również ratownicy WOPR.

Outdoor edukacja

Stawiamy na pedagogikę przygody, czyli edukację poprzez doświadczanie i rozwój umiejętności miękkich. Podczas zajęć na świeżym powietrzu i w naturalnym otoczeniu budujemy zdolność współpracy i zaufania w grupie, szukania rozwiązań, uczymy samodzielności i bezpieczeństwa oraz rozwijamy kreatywność! Nasz program duży nacisk kładzie na aktywność fizyczną, wzmocnienie motoryki i równowagi.

Bliskość natury

Mieszkamy w Jastarni, na kameralnym kemping SUN4HEL Maszoperia, gdzie znajduje się specjalna baza Akademii Surfingu i Deskorolki. Między morzem, a zatoką. Wśród bujnego, pachnącego lasu i z dala od tłumów nawet w szczycie sezonu. Na terenie kempingu znajduje się restauracja z pięknym widokiem na zatokę, stołówka, plac zabaw, rampa surf skate, rampa skate i tor skimboardowy. Niedaleko kempingu mamy SPA, sauny i sklepy. Teren jest bezpieczny i ogrodzony.

Obozy Akademii Surfingu organizowane są w 7-dniowym cyklu. Turnusy rozpoczynamy w każdą wakacyjną sobotę kolacją, a kończymy w kolejną sobotę śniadaniem.

Brzmi fajnie?

Gdzie mieszkamy?

Mieszkamy w Jastarni, na kameralnym kemping SUN4HEL Maszoperia. Między morzem, a zatoką.
Wśród bujnego, pachnącego lasu i z dala od tłumów – nawet w szczycie sezonu. Na terenie kempingu jest restauracja z pięknym widokiem na zatokę, stołówka, plac zabaw, rampa surf skate, rampa skate, tor skimboardowy. Mamy blisko do SPA, sauny i sklepu.

Teren jest bezpieczny i ogrodzony.

Chcę zapisać dzieciaki na Jastarnia Camp!

Transport autokarem

Od zesonu 2019 transport jest naszą stałą ofertą i zapewniamy możliwość skorzystania dla rodzica z przewozu bezpiecznego dzieci.
Nasze obozy nie są masowe dlatego obecnie transport realziujemy z Warszawy do Jastari i z powrotem. Koszt transportu w tym sezonie, wynosi 270 zł w obydwie strony dla dziecka. Dziecko może, jako bagaż dodatkowy zabrać sprzęt sportowy jak deskorolka, kask, ochraniacze. 

Firma Przewozy Turystyczne Krzysztof Matuśkiewicz specjalizuje się w przewozach pasażerskich na terenie kraju i UE. Zapewnia komfortowe oraz bezpieczne warunki podczas podróży.

Jesteśmy wierni naszym ideałom – bepiecznie, komfortowo i na czas – przede wszystkim profesjonalnie!

Program obozu

Program bazujący na wzmocnieniu równowagi i motoryki, łączący wycieczki z elementami ekologii i oceanografii, w oparciu o Outdoor Education.

• codzienne poranne rozgrzewki
• codziennie około 2h ogólnorozwojowych zajęć sportowych na lądzie np. jazda na deskorolce lub surfskate, siatkówka plażowa, koszykówka, gry zespołowe na boisku na terenie kempingu, balance board (co to?)
• w ramach zajęć na wodzie – regaty SUP lub surfing rozgrywane pod koniec turnusu pomiędzy uczestnikami
• wieczorne projekcje filmów surfingowych oraz przyrodniczych, kino letnie
• wykłady teoretyczne lub spotkanie ze sportowcem z klubu Akademii Surfingu
• gry i zabawy integracyjnych organizowane przez opiekunów
• aktywnie spędzony czas na nadmorskiej plaży

Prowadzimy 4 etapy szkoleń. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość szkoleń, dlatego teoria wykładana podczas pierwszej godziny jest niezwykle istotna.
Instruktorzy dopilnują, aby odpowiednio dopasować poziom szkolenia do Twoich umiejętności.
Dla osób, które są przygotowane kondycyjnie i koordynacyjne, złapanie pierwszej fali, odbywa się bardzo szybko!

GOŚĆ SPECJALNY: MARYSIA KRASOWSKA!
Na turnusie J10 oprócz naszych standardowych zajęć poznasz także Marysię Krasowską.

DODATKOWE ZAJĘCIA Z MARYSIĄ KRASOWSKĄ:
podróż dookoła świata
wspólne nagrywanie vloga na kanał YouTube
surferski wieczorek czytelniczy
quiz surfingowy z Marysią

Outdoor Edukacja

Outdoor edukacja to praca w grupie. Uczymy się komunikacji, współpracy, budowania relacji, kreatywnego podejścia do problemów oraz wielu innych elementów ułatwiających codzienne życie.

Dzięki specjalnie zaplanowanym zajęciom dzieci mają okazję do wykazania się umiejętnosciami społecznymi oraz do ćwiczenia ich: komunikacja, niesienie pomocy innym, rozwiązywania konfliktów.

SZKOLENIE I ZAJĘCIA SURFING DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szkolenia w Polsce prowadzimy od roku 2008 i jesteśmy pierwszą polską szkołą surfingu nad Bałtykiem. W samym 2022 roku nauczyliśmy surfować aż 575 dzieciaków! 

Nasze szkolenia mają za zadanie przekazanie pełnej wiedzy teoretycznej oraz zasad bezpieczeństwa uprawiania surfingu, bodyboarding i SUP.

Szkolenia realizujemy według standardów europejskich ISA (International Surfing Association) i prowadzimy programy dostosowane do różnych grup wiekowych.

SZKOLENIE I ZAJĘCIA SKATEBOARDING DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 

  • Nauka właściwej postawy i motoryki ciała
  • Samodzielna jazda na deskorolce
  • Nauka manewrów
  • Zasady bezpieczeństwa na skateparku
  • Nauka i doskonalenie trików
  • Podstawy jazdy na switch
  • Szlifowanie płynnej jazdy na skateparku

Proces stawania na desce zwiększa siłę i elastyczność nóg, angażuje wszystkie mięśnie mające wpływ na równowagę i postawę ciała

Animacje, gry i zabawy

Na obozie organizujemy wiele zabaw i gier na świezym powietrzu. Nie tylko urozmaicają onne czas i wprowadzają dobry nastrój, ale także wpływają korzystnie na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka.

Tor skimboardowy

Mamy do dyspozycji 15-metrowy tor skimboardowy. Długość toru pozwala na wykonywanie skomplikowanych tricków.

Sztuczna fala – zajęcia na rampie surf skate

Codziennie organizujemy zajęcia surf skate na dużej rampie skate wave, mieszczącej się na terenie kempingu. Rampa składa się z 3 fal i jest idealna do desku typu carver. Zajęcia na sztucznej fali i proces stawania na desce zwiększa siłę i elastyczność nóg, angażuje wszystkie mięśnie mające wpływ na równowagę ciała.

Zajęcia i wycieczki terenowe

Dzięki zajęciom terenowym dzieciaki uczą się elementarnych umiejętności survivalowych takich jak czytanie mapy, rozpalanie ogniska bez użycia zapałek czy określannie kierunków świata.

Warsztaty ratownictwa wodnego – WOPR Jastarnia

Warsztaty z ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników WOPR. Dzięki nim dzieci uczą się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy w przypadku drobnych skaleczeń i kontuzji.

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne przybliżają nie tylko pojęcie ekologii, ale także zagadnienia związane z ochroną środowiska. Zajęcia mają charakter praktyczny.

Wejście na park linowy

Podczas każdego turnusu Jastarnia Camp korzystamy z Parku Linowego w Jastarni. W parku jest kilka tras – każda z nich o różnym poziomie trudności. Te zajęcia wzmacniają mięśnie i koordynację, jednocześnie świetnie się bawimy!

Ścianka wspinaczkowa

Uprawianie wspinaczki uczy odpowiedzialności i koncentracji. Pomaga pokonać ograniczenia fizyczne i psychiczne.

Wspinaczka to forma aktywności ruchowej, która w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Jest to sport bezpieczny i ogólnorozwojowy.

W trakcie obozów uczestnicy będą mogli nauczyć się podstaw tej fascynującej dyscypliny.

Warsztaty oddechowe i relaksacyjne dla dzieci mindfulness i joga

Techniki relaksacyjne poprawiające koncentrację, redukujące stres i zwiększające uważność. Warsztaty rozwijające pewność siebie, uczące optymizmu, radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów. Sesje jogi dostosowane do wieku i możliwości dzieci i młodzieży.

Jedzennie – ważna sprawa!

Wszystkie posiłki jemy w stołówce na terenie kempingu. Do wyboru, do kolorul mogą być wegetariańskie, mięsne lub bezglutenowe – w zależności od preferencji, zgłoszonych przy dokonywaniu rezerwacji.

To co jest niezmienne – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Ktoś nadal głodny po obozie? Może być dokładka! A jeśli ktoś zgłodnieje w czasie między posiłkami – zawsze pod ręką są sezonowe owoce i woda.

Transport autokarem

Od zesonu 2019 transport jest naszą stałą ofertą i zapewniamy możliwość skorzystania dla rodzica z przewozu bezpiecznego dzieci.
Nasze obozy nie są masowe dlatego obecnie transport realziujemy z Warszawy do Jastari i z powrotem. Koszt transportu w tym sezonie, wynosi 270 zł w obydwie strony dla dziecka. Dziecko może, jako bagaż dodatkowy zabrać sprzęt sportowy jak deskorolka, kask, ochraniacze.

Firma Przewozy Turystyczne Krzysztof Matuśkiewicz specjalizuje się w przewozach pasażerskich na terenie kraju i UE. Zapewnia komfortowe oraz bezpieczne warunki podczas podróży.

Jesteśmy wierni naszym ideałom – bepiecznie, komfortowo i na czas – przede wszystkim profesjonalnie!

Przekonaliście mnie!

Terminy i grupy wiekowe lato 2024

J1. 22.06 - 29.06.2024 WYPRZEDANY

GRUPA 7-11 LAT

J2. 29.06 - 06.07.2024

GRUPA 14-17 LAT

J3. 06.07 - 13.07.2024

GRUPA 12-17 LAT / PRO CAMP

J4. 13.07 - 20.07.2024

GRUPA 11-14 LAT

J5. 20.07 - 27.07.2024

GRUPA 11 - 14 LAT

J6. 27.07 - 3.08.2024

GRUPA 7-11 LAT

J7. 3.08 - 10.08.2024

GRUPA 7-11 LAT

J8. 10.08 - 17.08.2024

GRUPA 11-14 LAT

J9. 17.08 - 24.08.2024 OBÓZ Z MARYSIA KRASOWSKA 2670 PLN

GRUPA 12-17 LAT / PRO CAMP

J10. 24.08 - 31.08.2024 OBÓZ Z MARYSIA KRASOWSKA 2670 PLN WYPRZEDANY

GRUPA 12-17 lat / Z MARYSIĄ KRASOWSKĄ

Kadra Jastarnia Camp 2024

Maciek Krystosiak

Założyciel Akademii / Instruktor Surfingu ISA

Ewa Woźniak – Krawczyk

Kierownik Obozów / Wychowawca

Leo Martinez

Instruktor Surfingu ISA

Ada Pawluć

Instruktorka surfingu

Julka i Maja

Asystentki Instruktorów Surfingu

Gosia Pendziałek

Koordynator Projektu i Kierownik Obozów / Wychowawca

Tommy Węglewski

Wychowawca / Trener Tańca

Wojtek Kadłubiec

Instruktor Surfingu / Trener Skate

Maciek Jammy Dobrowolski

Instruktor Surfingu ISA / Mentor Yoga

Janek Duch

Instruktor Surfingu ISA

Maksymilian Franczak

Trener Skate

Weronika Bekier

Terapeuta ruchowy / Pedagog

Marcin Herman

Trener tenisa ziemnego

Rafał Rembowski

Trener Skate / Poznań

Kamil Rozwadowski

Trener Skate

Paulina Plewa

Wychowawca

Michał Staszkiewicz

Instruktor Surfingu ISA

Adam Warchoł

Zawodnik / Instruktor ISA

Jurek Wieczorek

Wychowawca / Pedagog szkolny / Instruktor ISA LEVEL 1/2

Natalia Ossowska

Wychowawca

Jakub Kimbo Piotrowicz

Trener Surfingu / Animator

Patrycja Bartoszuk

Obsługa Klienta / Wychowawca

Julia Nagler

Wychowawca / Instruktor Ogólnorozwojowy

Ania Rylouk

Wychowawca / Animator

Gabrysia Borkowska

Instruktor Surfingu / Wychowanek Akademii

Ceny Jastarnia Camp
Dajemy Państwu Wybór i Przedstawiamy Nową OFERTę, która POZWALA NA WYBÓR DYSCYPLINY ORAZ ILOŚCI ZAJĘĆ sportowych DLA DZIECKA. Turnus za – 1970 zł – posiada mniejszą ilość godzinową zajęć dla dziecka w trakcie 7 dni.
W zamian realizujemy Animacje i warsztaty